fbpx
ul. Krakowska 150, 35-506 Rzeszów
452 563 875

Instalacja fotowoltaiczna i magazyn energii w Łańcucie

Mamy ogromną przyjemność podzielić się wiadomością ze świata odnawialnych źródeł energii! Zakończyliśmy projekt, którego efektem jest nowy system fotowoltaiczny o  mocy 8,2 kWp zainstalowany na dachu domu i magazyn energii u naszego Klienta z Łańcuta.

System fotowoltaiczny składa się z:

Paneli fotowoltaicznych:

☀ Zamontowane zostały na dachu budynku w orientacji wschód – zachód. Jest to rozwiązanie, które jest z stosowane, aby zwiększyć autokonsumpcję energii elektrycznej. Klient jest przeważnie w domu rano i wieczorem, dzięki czemu zużywa energię wtedy, kiedy jest produkowana, bezpośrednio ze Słońca!

Falownika:

 ☀ Sercem całej instalacji fotowoltaicznej jest zaawansowany falownik, który przekształca zgromadzoną energię słoneczną w prąd, a nadwyżkę energii kieruje do magazynu energii. To inteligentne urządzenie kontroluje proces przetwarzania energii, maksymalizując wydajność i oszczędności.

Magazynu energii:

☀ Urządzeniem niezbędnym w tej instalacji fotowoltaicznej jest magazyn energii Pylontech o pojemności 7,2 kWh. Pełni on kluczową rolę w optymalnym wykorzystaniu wytworzonej energii. To rozwiązanie pozwala na przechowywanie nadmiaru energii, który może zostać wykorzystany w godzinach nocnych lub w przypadku niewystarczającej produkcji słonecznej. Dzięki temu, nawet w chwilach braku nasłonecznienia lub zaniku energii z sieci mieszkańcy budynku mogą cieszyć się stałym dostępem do energii elektrycznej.

EMS:

☀ Ostatnim komponentem systemu jest EMS (Energy Management System). Jest to inteligentne narzędzie do zarządzania energią . Pozwala ono optymalnie sterować poborem energii, dostosowując go do aktualnych warunków pogodowych, jak również potrzeb domowników. System ten także umożliwia monitorowanie zużycia energii, co pozwala na dokładne śledzenie oszczędności i efektywności instalacji.

Jeśli Ty także rozważasz wykorzystanie energii słonecznej jako źródła zasilania dla swojego domu, nie wahaj się skontaktować z nami! Dzielimy się naszym doświadczeniem i wiedzą, aby pomóc Ci w osiągnięciu podobnych korzyści🌞🌏

Firma Słońce realizowała tą inwestycję kompleksowo, od projektu, przez montaż, zgłoszenie do PGE i wysłanie wniosku o dotację do Mój prąd 5.0. Dodatkowym atutem tej inwestycji jest pozyskana dotacja z programu “Mój Prąd 5.0” w wysokości 31000 zł. W szczególności na :

  • fotowoltaikę – 7000 zł
  • magazyn energii 16000 zł
  • system EMS – 3000 zł
  • magazyn ciepła – 5000 zł

W czasie inwestycji klient zwiększył ilość paneli.

Na początku było tak:

A później było tak:

Zobacz nas na mediach społecznościowych  :

Zobacz również:

Zobacz również inne realizacje:

https://www.recosolar.pl/2023/09/21/instalacja-fotowoltaiczna-w-dabrowkach/

Related

posts

Leave a comment