fbpx
ul. Krakowska 150, 35-506 Rzeszów
452 563 875

Magazyn energii + Fotowoltaika – Rzeszów

Przedstawiamy Państwu instalację fotowoltaiczną o mocy 8 kWp wyposażoną w magazyn energii i system EMS. Została ona zainstalowana na dachu budynku mieszkalnego przy ulicy Słoneczny Stok w Rzeszowie. Ta nowoczesna instalacja pozwala na znaczną redukcję kosztów energii elektrycznej, dzięki wykorzystaniu darmowej i czystej energii słonecznej.

System fotowoltaiczny składa się z 4 elementów.

 • Panele renomowanego producenta z najwyższej kategorii Tier 1 wyróżniające się doskonałą wydajnością i długotrwałą gwarancją.
 • Elementem centralnym tej instalacji jest inwerter hybrydowy Sungrow, który efektywnie przetwarza energię słoneczną z paneli fotowoltaicznych na energię elektryczną, dostosowując ją do potrzeb domowego systemu energetycznego. Dzięki temu możemy korzystać z własnej, odnawialnej energii, a nadmiar energii jest magazynowany.
 • Magazyn energii Pylontech o pojemności 7,2 kWh pełni kluczową rolę w optymalnym wykorzystaniu wytworzonej energii. To rozwiązanie pozwala na przechowywanie nadmiaru energii, który może zostać wykorzystany w godzinach nocnych lub w przypadku niewystarczającej produkcji słonecznej. Dzięki temu, nawet w chwilach braku nasłonecznienia lub zaniku energii z sieci mieszkańcy budynku mogą cieszyć się stałym dostępem do energii elektrycznej.
 • System EMS (Energy Management System) to inteligentne narzędzie do zarządzania energią . Pozwala ono optymalnie sterować poborem energii, dostosowując go do aktualnych warunków pogodowych oraz potrzeb domowników. System ten także umożliwia monitorowanie zużycia energii, co pozwala na dokładne śledzenie oszczędności i efektywności instalacji.

Dodatkowym atutem tej inwestycji jest pozyskana dotacja z programu „Mój Prąd 5.0” w wysokości 26000 zł.
W szczególności na :
– instalację fotowoltaiczną – 7000 zł
– magazyn energii 16000 zł
– system EMS – 3000 zł

Firma Słońce realizowała tą inwestycję kompleksowo, od projektu, przez montaż, zgłoszenie do PGE i wysłanie wniosku o dotację do Mój prąd 5.0.

Odwiedź nas również:

https://www.facebook.com/recosolar

https://www.instagram.com/_recosolar_/

Jeśli chciałbyś poznać więcej szczegółów, skontaktuj się z nami!

  Zobacz także Nasze inne instalacje fotowoltaiczne:

  https://www.recosolar.pl/2023/09/20/carport-glogow-malopolski/

  Related

  posts